Prohlašuji, že jsem se seznámil se zásadami zpracování osobních údajů.
Nemáte účet?
menu
Registrujte se a získejte získejte výhody!

Florbalové čepele

Nejprodávanější Nejnovější Nejlevnější
Stránka:
Stránka:
Florbalové čepele

Florbalové čepele

Florbalová čepel je prakticky tou nejdůležitější součástí florbalové hokejky. Nejvíce ovlivňuje vlastnosti celé florbalové hole při samotné hře. Co ale ovlivňuje vlastnosti florbalové čepele? Každý výrobce se snaží oslovit co nejvíce hráčů, a tak najdete různé čepele od úplně rovných po hodně zahnuté, levé, pravé, vystužené, tvrdé a měkké, co ale ovlivňuje vlastnosti čepele nejvíce je materiál, ze kterého je vyrobena. Floorbalové čepele se vyrábění ze 2 materiálů. Více o jednotlivých parametrech čepelí se dočtete níze.

STRANA ČEPELE

Zvolte stranu na kterou držíte hokejku a to následovně - máte-li při držení hokejky:

  • levou ruku dole, zvolte „levá“
  • pravou ruku dole, zvolte „pravá“

Zahnutí čepele

Florbalová čepel je základem kvalitní florbalové hole, ze zkušenosti můžeme říct, že se špatným shaftem a dobrou čepelí se dá hrát, ale s dobrým shaftem a špatnou čepelí se hraje jen těžko. Čepele lze rozdělit do základních dvou skupin:

Předzahnuté (konkávní)

Výhody:

  • není potřeba čepel zahýbat, hůl je vyrobena už vytvarovaná
  • obvykle jsou čepele zahnuty tak, že to s nimi pěkně střílí

Nevýhody:

  • limitující možnost zahnout si čepel
  • obvykle jsou čepele lépe zahnuty na forhand, hůře na backhand

Klasické

Obecně lze říci, že téměř každou čepel lze vytvarovat tak, aby byla konkávní.

Tvrdosti čepele

Tvrdost velkým způsobem ovlivňuje razanci střely a také její přesnost. Každý model se od ostatních liší specifickým žebrováním, které pomáhá při vedení míčku a míček tak dostanete rychleji pod kontrolu. Čepele podle tvrdosti dělíme na:

Čepel je důležitá součást hokejky. Florbalové čepele různých značek se od sebe liší nejenom barvami, ale hlavně velikostí, materiálem, zahnutím a v neposlední řadě tvrdostí. Než začnete vybírat čepel, doporučujeme Vám pročíst Jak zvolit florbalovou čepel, kde Vám poradíme, jak správně vybrat zahnutí, tvrdost a tvar čepele.

Existuje téměř 100 různých čepelí, věříme, že si z naší široké a výhodné nabídky vyberete tu nejlepší pro Vás!

Tato stránka v rámci poskytovaní služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací, včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete zde .