Prohlašuji, že jsem se seznámil se zásadami zpracování osobních údajů.
Nemáte účet?
menu
Registrujte se a získejte získejte výhody!

Pilování florbalové techniky

11. 7. 2015

Je po sezóně, florbalisti starších kategorie makají na novou sezónu v letní přípravě, ti mladší si mezitím užívají prázdnin. V červeneci a srpnu je idální doba na zlepšení techniky. Připravili jsme pro Vás tento článek, ve kterém najdete nové cvičení na driblink, přihrávku a střelbu a pokud se jimi budete řídit, tak Vám můžeme zaručit, že na novou sezónu budete skvěle připraveni a s míčkem si budete rozumět! :)

Driblink a vedení míčku

Dribling s míčkem znesnadňuje obránci odhadnout, co má driblující hráč v úmyslu – přihrávku nebo únik, vpravo nebo vlevo, vpřed nebo vzad a včas na to reagovat. Driblovat můžeme na místě i v pohybu. V plné rychlosti při úniku je zbytečný a akci by brzdil.

Naše doporučení
MyFloorball SKILLER - profesionální pomůcka pro florbalisty, kteří si chtějí procvičit driblink, kličky a kontrolu míčku.

Přihrávka

U každé kolektivní míčové hry patří přihrávky do základního rejstříku dovedností. K tomu, abychom je zvládli, potřebujeme umět dvě věci: - Přijmout míček tak, aby neodskočil od čepele - Přihrát přesně na čepel spoluhráče zpracovatelný míček, to je míček neskákající a prudký jen tak, aby jej spoluhráč ztlumil.

Naše doporučení
MyFloorball PASSER - první florbalový nahrávač na světě s patentovaným odrazovým systémem.

Střela

Střelbu nacvičujeme nejprve v klidu, později po samostatném úniku či naběhnutí na přihrávku spoluhráče. Dbejte na dodržování pravidel! Špatné návyky – nápřah nebo došvih nad úroveň pasu se těžko odstraňují! Rozlušujeme dva základní druhy střelby - tahem a příklepem. - Střelba tahem forhendovou stranou čepele je nejpřesnější, a proto nejúčinnější. Pohyb začínáme za tělem, míček pod přiklopenou čepelí blíže k tělu. V průběhu pohybu se čepel postupně narovnává a míček přechází přes střed ke špičce čepele a při došvihu dostává určený směr. - Střelba příklepem forhendovou stranou čepele je prudká, ale málo přesná. Nápřah ani došvih hokejky nesmí přesáhnout úroveň pasu.

Naše doporučení
MyFloorball TARGET - tréninková pomůcka, která pomůže florbalistům zlepšit jejich přesnost.


Zaujal Vás článek? Sdílejte ho se svými přáteli.

Tato stránka v rámci poskytovaní služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací, včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete zde .